Firma AramaSektörler

Turas Asansör
Firma Bilgileri

Üyelik Tarihi : 17-09-2011
Firma Yetkili : Armağan Yalabuk
Firma Sektörü :
Çalışan Sayısı : 11-50 Ki?i
  İncelenme Sayısı : 3737

İletişim Bilgileri
Adres : 7532 Sk. No:98/B Örnekköy Karşıyaka
Şehir : İzmir
Telefon : 0232 361 28 25
Faks : 0232 361 50 01
Website : http://www.turasasansor.com
Harita : Haritayı Görüntülemek İçin Tıklayın

 Firmanın Ürünleri -  Firmanın İlanları -  İletişim

Hakkımızda

   Firmamız 1975 yılında Mak. Müh. R.Engin TURGAY tarafından GÖKÇE MÜHENDİSLİK ve TİCARET adı ile ASANSÖR PARÇALARI üretmek üzere İZMİR de kurulmuştur. Bütün asansör aksam ve parçalarının çoğunun yurt dışından temin edildiği bir dönemde firmamız; Türkiye’de ilk defa Asansör Yedek parçası üreten ve bazı parçaları alıp satan firma olmuştur. Kısa zamanda TÜRKİYE’DE ASANSÖR SANAYİSİ’NİN gelişmesi ile birlikte Firmamız bütün üreticilerin EGE BÖLGESİ ve TÜRKİYE satıcısı haline gelmiştir. Buna paralel olarak 1980 yılından başlayarak yine yaklaşık bütün TÜRKİYE’ ye ASANSÖR PROJELERİ konusunda hizmet veren köklü bir firma olmayı başarmıştır.

    Aynı zamanda Eğitimci kimliğine sahip olan R. Engin TURGAY ÇINARLI ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ’ nde TÜRKİYE’ de ilk ELEKTROMEKANİK TAŞIYICILAR (ASANSÖR) Bölümünü kurarak ara eleman yetişmesine ön ayak olmuştur. Ayrıca yine TÜRKİYE’ de ilk ve hala tek olan ÇIRAKLIK KALFALIK okulunda ASANSÖR bölümünün eğitim programlarını hazırlayarak bu bölümün kuruluşunda büyük destek sağlamıştır. R. Engin TURGAY; şu anda da MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI’ nda ve EGE ÜNİVERSİTESİ MAKİNA MÜHENDİSLİĞİ bölümünde ASANSÖR SİSTEMLERİ derslerini vermeye devam etmektedir.

   1989 yılında TURAS Asansör ve Makina Endüstrisi LTD. ŞTİ. Adı altında kurulan yeni şirketimiz FABRİKA bazında çeşitli Asansör elemanlarını üretmeye başlamış olup özellikle MANUEL Asansör kapı üretimlerini başta MISIR olmak üzere çeşitli Ortadoğu ülkelerine satarak bu pazarlarda marka haline gelmiştir.

   İnşaat sektörüne paralel olarak büyüyen firmamız 1990 yılından itibaren yeni ortaklıklar kurarak ASANSÖR MONTAJ ve Bakım işlerine başlamıştır. Çoğunluğu İZMİR ve çevresinde olmak üzere bu güne kadar çeşitli kapasite ve özelliklerde Binden fazla asansör üretimini gerçekleştirmiştir. 2000 krizinden sonra ise üretime ara verip tamamen ASANSÖR BAKIM ve MONTAJ işlerine yönelmiş olup şu an sadece söz konusu montaj işleriyle ilgilenilmektedir.

  Sonuç olarak; gerek tasarım ve proje konusunda gerek çeşitli parçaların üretimi konusunda ve gerekse asansör bakım ve montaj işleri konusunda pek çok başarılı işler yapmış eski ve deneyimli bir firmayız.

Etiketler
izmirde asansör, izmirde asansör firmaları, izmirde asansör şirketleri, izmirde asansör bakımı, izmirde asansör tamiri, karşıyakada asansör firmaları, karşıyakada asansör şirketleri, karşıyakada asansör tamiratı, karşıyakada asansör servisi,
Valid XHTML 1.0 Transitional