Firma AramaSektörler

Ülkü Leonardit | Kahramanmaraş Leonardit Gübre
Firma Bilgileri

yelik Tarihi : 28-03-2018
Firma Yetkili : Ülkü Leonardit | Kahramanmaraş Leonardit Gübre
Firma Sektörü :
Çalan Says :
  ncelenme Says : 674

letiim Bilgileri
Adres : Ülkü Leonardit | Kahramanmaraş Leonardit Gübre
ehir : Kahramanmaraş
Telefon : Ülkü Leonardit | Kahramanmaraş Leonardit Gübre
Faks : Ülkü Leonardit | Kahramanmaraş Leonardit Gübre
Website : http://

 Firmann rnleri -  Firmann lanlar -  letiim

Hakkmzda

Organik Gübre Nedir?  

 

Bitkinin beslenmesi için gerekli olan minarelleri bünyesinde bulunduran ve topraktaki fiziksel ve kimyasal yapıyı düzenleyerek bitkinin topraktan beslenmesini kolaylaştıran bitki, fosil veya hayvanların atıklarından yada doğal başka yollarla üretilen ürüne organik gübre denir. Fakat bu ürünlerin içinde Fosil(LEONARDİT) kaynaklı organik gübreleri tercih etmenizi tavsiye ederiz.

 

Neden Organik Gübre?  

 

Yapılan Bilimsel Araştırmalar sonucu tarımda azotlu gübre kullanımındaki aşırı artış sonucunda üretilen besinlerde nitrat ve nitrit artışına neden olduğundan üretilen bu besinleri yiyen kişilerde kansere yakalanma riski artmıştır. Bu yüzden Avrupanın birçok ülkesinde kimyasal gübre yasaklanmıştır.   Kimyasal Gübrenin zararlarına örnek vermek gerekirse elma kurdunu öldürmek için toprağa atılan kimyasal ilaç ve suni gübreler sadece elma kurduna zarar vermekle kalmayıp, çevrede bulunan kuşlara, diğer böceklere ve yararlı mikroorganizmalara zarar vermekte onları öldürmektedir.   Organik gübreler içerisinde bulunan bileşenlerle toprağa ve bitkiye direnç kazandırır. Ürünlerin verimini arttırır. Fakat şu an ülkemizde farklı farklı ürünler üretilmekte olup biz öncelikle organik gübre kullanmadan önce kesinlikle Toprak Analizi yaptırmanızı öneriyoruz çünkü her toprağın durumu farklıdır.   Fakat Tarım Bakanlığının yapmış olduğu araştırmalara göre Ülkemizde Karadeniz Sahilleri ve Kuzey Trakya (çok yağış alan bölgeler) haricinde yapılan yaklaşık 140.000 adet toprak analizine göre Ülkemiz topraklarının Yüksek Kireçli, Yüksek Ph'lı ve Organik Madde açısından çok fakir ayrıca da bölüm bölüm Fosfor ve Potasyumun fazla olduğu fakat alınamadığını tespit etmiştir. Ayrıca iz element açısından Demir ve Çinko nunda noksanlığı tespit edilmiştir.   Organik Gübrenin Avantajları   Organik gübre kullanmanın tarıma ve doğaya, üretici ve tüketiciye pek çok faydası vardır. Organik gübrenin avantajlarından bahsetmek gerekirse, Üretilen ürünün kalite ve miktarı artar. Bitki zararlı böceklere karşı direnç kazanır. Bitkinin büyüme hızını arttırır. Böylelikle bitkinin erken ürün vermesini sağlar. Organik gübre nin içinde bulunan toprak için gerekli mineraller sayesinde de toprağı verimli hale getirir. Bitkinin ve Toprağın susuzluğa karşı direci artar. Yetiştirilen bitki Suya daha az gereksinim duyar. Sulama konusunda gereksiz su harcamasının önüne geçilir. Organik gübre toprağın rengini koyulaştırarak toprağın daha fazla güneş ışığını emmesi sağlanır. Toprağın geçirgenliğini arttırarak hava ve su alımını kolaylaştırır. Toprağa verilen azot miktarının bitkiye dengeli bir biçimde dağıtır. Suyun eritemediği kireci eritir ve eritme sonucu çıkan karbondioksiti fotosentezde kullanılır.(kükürt takviyeli organik gübreler için geçerlidir) Toprakta bulunan tuzu bitkinin kök kısmından uzaklaştırarak bitkiye zarar vermesini engeller.(kükürt takviyeli organik gübreler için geçerlidir) Toprakta bulunan bitki gelişimi için gerekli olan demiri bitkinin alabileceği şekle dönüştürür. Organik gübre bitkide hücre bölünmesini arttırarak bitkinin büyüme hızını arttır.  

 

Leonardit ve Faydaları  

 

Leonardit, yüksek oranda Humik Asitler ile karbon, makro ve mikro besin elementleri içeren,kömür düzeyine ulaşmamış tamamen doğal organik maddedir.Oluşumu milyonlarca yıl öncesi bitki ve hayvan kalıntılarının sıcaklık, nem, basınç, oksidasyon ve çok özel jeolojik şartlar gerektirdiğinden tabiatta nadir olarak bulunur ve kalitesi bölgeden bölgeye değişiklik gösterir. İçerdiği yüksek oranda humik asitlerden dolayı önemli bir ekonomik değere sahiptir. İlk defa ABD-Kuzey Dakota Eyaletinde Dr. Leonard tarafından bulunmuş olmasından dolayı bu adı almıştır.   Leonardit adı ABD ve Dünyanın pek çok ülkesinde genellikle kabul edilmekle beraber bazı ülkelerde Humat, Organik Humat, Humalit veya Humus olarak da adlandırılmaktadır.   Leonardit’in bir maden olarak tanınması ve yaygın olarak kullanılmaya başlanması oldukça yenidir.  

 

 

 

kahramanmaraş leonardit gübre , leonardit gübre satışları , leonardit gübre satanlar , leonardit gübre satışı yapanlar , toptan leonardit gübre satışları , perakende leonardit gübre satışları

Etiketler
Ülkü Leonardit, kahramanmaraş leonardit gübre , leonardit gübre satışları , leonardit gübre satanlar , leonardit gübre satışı yapanlar , toptan leonardit gübre satışları , perakende leonardit gübre satışları,
Valid XHTML 1.0 Transitional